Gminna Biblioteka Publiczna w Goszczanowie

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Goszczanowie

W ramach projektu „Z książką na rowerze dla Niepodległej” do Szkoły Podstawowej w Lipiczu zawitała Pani Grażyna Bąkiewicz. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii, dziś – pisze książki, także historyczne. Tworzy dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Nominowana do nagrody IBBY i do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku, zaś Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich. Powieść historyczna Mówcie mi Bezprym została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Spotkanie miało miejsce 27 września 2022 r.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego
„Koalicje dla Niepodległej"

Autorka książek o historii dla dzieci i młodzieży opowiadała o swojej pasji, o początkach pisania oraz o tym, skąd bierze pomysły. Opowiedziała również o tym, dlaczego umieszcza w swoich dziełach tematy związane właśnie z historią.  Sami uczniowie zaciekawieni jej opowieściami – podsuwali swoje pomysły. Kto wie – może któryś z nich autorka wykorzysta w swojej nowej książce?

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na nowe książki.

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Utworzono dnia 29.09.2022, 12:24